To historia o tym, że miłość ma kolor. Zielony. I że ta prawdziwa czasem potrzebuje czasu, żeby dojrzeć i że potrafi przetrwać wszelkie przeciwności losu. Że czasem druga osoba jest nam po prostu pisana i nie da się od tego uciec. To też historia o tym, że ważne jest to, jakimi otaczamy się ludźmi i że przyjaciele i rodzina to prawdziwy skarb.

Ślub plenerowy | Dwór Anna Lublin

Ta historia zdarzyła się w pewną ciepłą, słoneczną, sierpniową sobotę. W skąpanym w zieleni ogrodzie Dworu Anna w Lublinie, w drewnianej altanie Ola i Paweł obiecywali sobie wieczną miłość, a nad ich głowami powiewały delikatnie białe łapacze snów. Warstwę muzyczną tworzyły na zmianę śpiew ptaków, kwartet smyczkowy i występ wokalny przyjaciółki, podczas którego w powietrzu unosiły się mydlane bańki, a w oczach gości szkliły się łzy. Wszystko tego dnia zachwycało – pogoda, światło, stylizacja Oli, dekoracje altany i Dworu Anna, małe sukulenty jako podziękowania dla gości. Ale najbardziej zachwycali ludzie i atmosfera. Radość, bliskość, wzruszające gesty. Powietrze pachnące latem, własne słowa przysięgi wypowiadane podczas zakładania obrączek, miłość w oczach i uśmiechów tyle, że aż bolały policzki.

Kiedy docierasz na miejsce ślubu i od progu uderza Cię ogromna radość ludzi, kiedy widzisz, że ten dzień jest dla nich ważny, że nie wyobrażają sobie spędzić życia bez siebie, to robisz zdjęcia, a po cichu się wzruszasz. I po raz kolejny myślisz, jak ważne jest to, z jakimi pracujesz ludźmi i jakie masz szczęście do spotykania ludzi o podobnej wrażliwości.

Zresztą chyba odczucia Oli i Pawła były podobne, bo po otrzymaniu od nas zdjęć, przesłali nam cudownego maila, w którym napisali m.in. takie słowa: „Podczas wyboru fotografów kierowaliśmy się nie tylko portfolio, ale także intuicją. I od początku poczuliśmy do Was „chemię”. Profesjonalizm, ale także wrażliwość i ciepło, biły od każdego Waszego kadru i napisanego przez Was słowa. Dlatego też postanowiliśmy właśnie Wam powierzyć to ważne zadanie, jakim była dokumentacja naszego ślubu i wesela. Powiedzieć, że się nie zawiedliśmy – to za mało. Byliście najlepszymi fotografami, jakich mogliśmy sobie wymarzyć. Zdjęcia, które od Was otrzymaliśmy, idealnie oddają atmosferę i piękno naszego dnia. Czuliśmy, że jesteście z nami całym sercem – i to także widać w Waszej pracy. Ale także reporterska dbałość o szczegół, o najdrobniejszą emocję, czujność, połączenie profesjonalizmu i wrażliwości – to wszystko złożyło się na ten reportaż. Nie da się opisać, jak bardzo się z niego cieszymy i jak jesteśmy Wam wdzięczni. Chcielibyśmy jeszcze dodać, że kultura osobista i ciepło biły od Was tak mocno, że wielu naszych gości wspominało potem, jakich niezwykle „fajnych i sympatycznych” mieliśmy fotografów. Dzięki Waszej postawie ludzie czuli się naturalnie przed obiektywami, nie stresowali się (przynajmniej nie wszyscy :)) – a to przecież bardzo ważny element. Widać, że działacie z powołania i pasji. Dlatego chcielibyśmy jeszcze raz przeogromnie podziękować Wam za Waszą pracę, zaangażowanie, czujne oko, dbałość i każdy szczegół, profesjonalizm, wrażliwość, ciepło, pasję. Za wszystko. Jesteście wspaniali.”

Kiedy przeczytaliśmy te słowa, to najpierw zalała nas fala wzruszenia, a potem nie wiedzieliśmy, co powiedzieć. Tak zwyczajnie. Powoli uspokoiliśmy jednak szalejące z radości serca i zgodnie uznaliśmy, że to naprawdę fantastycznie, kiedy dajesz z siebie 101%, a potem czytasz takie słowa. I już wiesz na pewno, że jesteś na właściwej drodze. Olu, Pawle, dziękujemy Wam za zaproszenie do swojego świata, za zaufanie i przyjęcie nas niemal jak członków rodziny. Niech Wasza zielona milość kwitnie jak szalona!

Miejsce przygotowań, ślubu oraz przyjęcia: Dwór Anna Jakubowice
Bukiet, wianek, dekoracje: Passja-Flora
Muzyka: Projekt Wodzirej
Makijaż: Berta Stępkowska